misket oyunu

Kullanım örnekleri

misket oyunu
marbles
icon arrow

marbles

Part Of Speech: noun


Definition: A rock of crystalline limestone.


Definition: (games) A small ball, usually of glass or ceramic.


Definition: An artwork made from marble.

Example: The Elgin Marbles were originally part of the temple of the Parthenon.

icon arrow

marbles

Part Of Speech: verb


Definition: To cause (something to have) the streaked or swirled appearance of certain types of marble, for example by mixing viscous ingredients incompletely, or by applying paint or other colorants unevenly.


Definition: To get or have the streaked or swirled appearance of certain types of marble, for example due to the incomplete mixing of viscous ingredients, or the uneven application of paint or other colorants.


Definition: To cause meat, usually beef, pork, or lamb, to be interlaced with fat so that its appearance resembles that of marble.


Definition: (of meat, especially beef) To become interlaced with fat; (of fat) to interlace through meat.


Definition: (by extension) To lace or be laced throughout.

icon arrow

marbles

Part Of Speech: noun


Definition: Any of several children's games played with small balls (made of marble or more commonly glass).

Example: Egyptian boys played marbles before the days of Moses.


Definition: (usually in a limited number of expressions) Sanity.

Example: Grandpa's lost his marbles, but at least he still recognizes us.


Definition: Bits of rolled-up rubber shed by the tires of race cars that accumulate at the edges of the track, especially at the corners.

Ücretsiz İngilizce-Türkçe Çevirmen

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.